Спирачна система на автомобила Nissan Patrol 4 (Y60)
Спирачна система — обща информация
Работата на спирачната система се контролира от двуконтурен главен цилиндър (GTC) от двоен тип, съчетан с вакуумен усилвател (серво задвижващ блок) спирачки. Предните...
Работата на спирачната система се контролира от двуконтурен главен цилиндър (GTC) от двоен тип, съчетан с вакуумен усилвател (серво задвижващ блок) спирачки. Предните...
Поддръжка на главен цилиндър (GTC)
Премахване и монтиране 1. Покрийте десния преден калник със защитното покритие. Местоположението на GTZ и свързаните компоненти в двигателното отделение на автомобила е...
Премахване и монтиране 1. Покрийте десния преден калник със защитното покритие. Местоположението на GTZ и свързаните компоненти в двигателното отделение на автомобила е...
Поддръжка на вакуумния усилвател на спирачките (серво задвижване)
Премахване 1. Отстранете GTZ от автомобила. 2. Откачете вакуумните маркучи от модула за вакуумен усилвател. 3. Отстранете закрепващата скоба, огънете езичетата на...
Премахване 1. Отстранете GTZ от автомобила. 2. Откачете вакуумните маркучи от модула за вакуумен усилвател. 3. Отстранете закрепващата скоба, огънете езичетата на...
Сервиз на предни дискови спирачки
Забележка. Следните специални инструменти са необходими за извършване на процедурите по-долу: Измервателен уред (за да проверите стойността на изтичане на диска), шублер...
Забележка. Следните специални инструменти са необходими за извършване на процедурите по-долу: Измервателен уред (за да проверите стойността на изтичане на диска), шублер...
Поддръжка на задната барабанна спирачка
Премахване и демонтаж 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. Блокирайте двете предни колела с клинове. 2. Отстранете...
Премахване и демонтаж 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. Блокирайте двете предни колела с клинове. 2. Отстранете...
Поддръжка на задната дискова спирачка
Забележка. Следните специални инструменти са необходими за извършване на процедурите по-долу: Измервателен уред (за да проверите изтичането на диска); шублер с нониус...
Забележка. Следните специални инструменти са необходими за извършване на процедурите по-долу: Измервателен уред (за да проверите изтичането на диска); шублер с нониус...
Обезвъздушаване на хидравличната система
Необходимостта от обезвъздушаване на хидравличния тръбопровод възниква само ако хидравличните тръбопроводи са били разединени или в системата е навлязъл въздух, когато...
Необходимостта от обезвъздушаване на хидравличния тръбопровод възниква само ако хидравличните тръбопроводи са били разединени или в системата е навлязъл въздух, когато...
Сервиз на спирачен педал
Премахване 1. Отстранете монтажната скоба, стиснете пластмасовите заключващи зъбчета, отстранете щифта и разкачете тласкача от педала на спирачката. 2. Опитайте се да...
Премахване 1. Отстранете монтажната скоба, стиснете пластмасовите заключващи зъбчета, отстранете щифта и разкачете тласкача от педала на спирачката. 2. Опитайте се да...
Премахване и монтиране на клапана за регулиране на налягането
Премахване 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. 2. Разкачете задвижващата пружина от клапана (местоположението на...
Премахване 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. 2. Разкачете задвижващата пружина от клапана (местоположението на...
Обслужване на ръчна спирачка
Премахване и монтиране на челюстите на ръчната спирачка Премахване 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. 2. Отстранете...
Премахване и монтиране на челюстите на ръчната спирачка Премахване 1. Повдигнете задната част на автомобила с крик и я поставете върху стойки за крикове. 2. Отстранете...
Този раздел е достъпен на: руски, английски, беларуски, украински, сръбски, хърватски, румънски, полски, словашки, унгарски
Подобна информация за други модели Nissan
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Almera 1 (1995-2000)
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Primera 1 (1990-1996, бензин)
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Maxima 4 (1994-1999)
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Sunny 7 (1990-1998)
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Serena 2 (1999-2005)
➜ Шаси: Спирачна система Nissan Murano 1 (2002-2007, бензин)
Връзка в различни формати към този раздел
TEXTHTMLBB Code
- Обща информация
- Въведение в ръководството
- Отстраняване на неизправности
- Поддръжка
- Силов агрегат
- Ремонт на двигател 4.2 литра
- Ремонт на двигател 3.0 литра
- Охлаждане и отопление
- Горивна и изпускателна система
- Намаляване на токсичността
- Електрическа система
- Предаване
- Ръчна скоростна кутия
- Автоматична скоростна кутия
- Кардан и разпределителна кутия
- Съединител
- Шаси
- Спирачна система
- Преден мост и окачване
- Задна ос и окачване
- Кормилно управление
- Каросерия
- Екстериор (външни елементи)
- Интериор (вътрешни елементи)
- Предни врати и прозорци
- Задни врати и прозорци
- Електрическо оборудване
- Оборудване и инструменти
- Превключватели и ключове
- Осветление и сигнализация
- Електрически схеми
„Бисквитките“ се използват за подобряване на производителността на сайта. 💻 Продължете, като се съгласите с условията.
